Advertisement
Bejelentkezés
egy korosztály találkozóhelye
2012. február 4. szombat, Csenge, Ráhel   |  Legyen ez a kezdőlapom Legyen ez a kezdőlapom
Főoldal
Főoldal  |  
Segítség
Segítség  |  
Keresés
Keresés 
 
 

9 érdekes tény a nőkről

2010.10.09. | Lám Luca
A nők titokzatosak, kiismerhetetlenek, véleményük és hangulataik követhetetlenek. Mégis minden férfi álma, hogy egyszer megfejtse őket. Íme, néhány érdekesség!
megosztom:
Add a Startlaphoz twitter myspace

hirdetés

Nők – a gyengébbik nem, a törékenyebb cserépedény.

Nők – anyák és szeretők, lányok és asszonyok. Hölgyek, csitrik, beosztottak, főnökök.

Nők – védtelenek, mégis önállóak, gyengék, mégis uralkodnak.

Nők – a kusza gondolatok, a heves érzelmek, az irányíthatatlan akarat, a végtelen kitartás és állhatatosság keserédes keverékei. Egyszerre jelentenek otthont és kalandot, melegséget és keménységet.

Megfejthetetlen csodák, akik kecsesen, gyermeki bájjal, királynői méltósággal kebelezik be az életet. Minden korszak más és más szerep: felfedező lányok, nyughatatlan nők, támogató feleségek, békés családanyák, változó asszonyok és bölcs nagyszülők. Bármely korszakban találkozol is velük, egyvalami mindannyiukban – hol kevésbé, hol nagyon mélyen – megbújik: a szépség. A női szépség nem múlik: csak kevésbé hamvas a korral, csak érettebbé válik a tudással. Csoda, ha minden férfi meg akarja fejteni?

Tudtad? A női kéz körmei egy hónap alatt átlagosan 4 millimétert nőnek. A lábujjak körmei csak kettőt. A férfiak körme pedig valamivel kevesebbet.

Tudtad? Hazánkban minden második 50 fölötti nőt érint a csontritkulás. Viszont azon 70 fölötti nők körében, akik már húszas éveiktől rendszeresen sportoltak, és elegendő kalciumot fogyasztottak, 30 százalékkal kisebb ez az arány.

Tudtad? Az első sztetoszkópot egy női betegnél használták. René-Théophile-Hyacinthe Laënnec 1816-ban egy összetekert újsággal hallgatta meg az asszony szívét.

Tudtad? A nők 36 százaléka a születésnapját megelőző és követő hónapban hal meg. Legalábbis egy kijevi felmérés szerint.

Tudtad? François Papa, párizsi nőgyógyász összefüggést talált a születendő gyermek neme és az anyuka táplálkozása között. Ha a kismama kalciumban és magnéziumban gazdagon táplálkozik, a baba várhatóan kislány lesz, ha viszont étrendje sok káliumot tartalmaz, nagy eséllyel születik kisfia.

Tudtad? Azokban az országokban, amelyekben hagyományos viselet a csador, a nők 70 százalékának D-vitamin-hiánya van. Mivel egész testüket betakarják, nem éri őket elegendő napfény.

Tudtad? A fájdalommal járó közösülés, a dyspareunia a nők egyharmadát mind a mai napig érinti. A probléma hátterében csak részben állnak szervi okok, nagy részük a nem megfelelő partner – illetve a partner oda nem figyelése – miatt tapasztal rendszeresen fájdalmat szeretkezés közben.

Tudtad? A nők petefészke az évek múlásával egyre kisebb lesz.

Tudtad? A szexuális zavarokkal foglalkozó rendeléseket felkereső nők közel harmada szenved orgazmuszavarban. Néhányan nehezen, de többségük egyáltalán nem képes eljutni a csúcsra.


10 érdekes tény a férfiakról
Férfiak… a rejtélyes erősebbik nem – milyen sokan szeretnénk megismerni őket! A sztereotípiákat félretéve most igen érdekes dolgokat tudhatsz meg róluk!  tovább Tovább
8 érdekes tény az alkoholról
Az alkohol öl, butít és nyomorba dönt – tartja a mondás. Ugyanakkor az alkohol finom, jó búfelejtő, és nagyon szeretjük. Mit lehet még tudni róla?  tovább Tovább
6 érdekes tény a székrekedésről
A székrekedést szinte mindenki tapasztalatból ismeri. Amilyen apró gondnak tűnik, olyan kellemetlen tüneteket okoz. Hosszú távon pedig egyenesen veszélyes.   tovább Tovább
10 érdekes tény az emberi szívről
A szívünk dobog, pumpálja a vért. Mennyit dobban egy nap alatt? Mióta van sztetoszkóp, és hányan halnak meg szívrohamban?  tovább Tovább
7 érdekes tény a gyümölcsökről
Melyik gyümölcsben milyen vitamin van? Mennyit eszünk átlagosan egy évben? Valóban egészségesebb a biogyümölcs? Most megtudhatod a válaszokat!  tovább Tovább
8 érdekes tény a táplálkozásról
A zöldségek és a gyümölcsök egészségesek, a zsíros ételek nem azok. Ezt ma már egy óvodás is fel tudja mondani. Vannak azonban ennél sokkal érdekesebb...  tovább Tovább


megosztom:
Add a Startlaphoz twitter myspace

gyerek kapcsolat szerelem munka Rosszkedv vagy depresszió? (x) Lehet élni fájdalom nélkül! (x) Alvászavar? Tudj meg róla többet! (x) Centrum Silver a teljesebb életért! (x) család otthon nagyszülő párkapcsolat

Mondd el véleményed!   Legyél te az első!


Csak röviden
 
Kiemelt témáink
Gyógynövénytár
Képgaléria
Nagyiklub


hirdetés


hirdetés